Nad Jeziorem RóżaneAtutem naszym jest cisza, spokój i bliskość przyrody.

konie

Na miejscu i w pobliżu:

Czyste jezioro, bogate w zwierzynę i leśne runo lasy, rozległe łąki i pastwiska, to powody, dla których w pobliżu gniazduje Orzeł Bielik, myszołowy, błotniak stawowy, łabędzie,  perkozy, kurki wodne i inne ptaki. Na łąkach nad jeziorem można podziwiać  miejsce lęgowe jaskółek brzegówek, spotkać zające, daniele, sarny, żurawie, bociany, bażanty i często dziki. Na okolicznych pastwiskach pasą się nasze konie. Warto wybrać się  na spacer wokół jeziora,  aby obejrzeć imponujący, pomnikowy dąb  lub dalej pieszo czy na rowerze leśnymi i polnymi  ścieżkami. W promieniu 5 km znajduje się ok.10 jezior (największe o  pow. 180 ha). Dla miłośników wędkowania to prawdziwy raj, tym  bardziej, że wykupione zezwolenie NTW dotyczy większości z nich. 

 

Dla naszych gości organizujemy wieczorne biesiady, warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, warsztaty wędzenia (na terenie Ośrodka mamy wędzarnię do dyspozycji gości), przejażdżki konne.

 

W świetlicy i oranżerii z kominkiem oferujemy gry planszowe dla dzieci, szachy, bibliotekę książek dla dorosłych i dzieci oraz płyt z bajkami dla dzieci.

    W dalszej okolicy:

Najbliższa mała wieś Rozajny Małe, jest niewidoczna z naszego terenu choć leży w odległości 500m. Jest w niej sklep. Atrakcją naszej okolicy  jest zabytkowy pałac w Nowej Wiosce (oddalonej 3 km) oraz   wspaniały pałac w pobliskim Klecewie.

Wiedzie tamtędy  trasa konna i rowerowa pośród pięknych widoków na jezioro i pałac. Najbliższe miasto, znajdujące się w odległości 12 km to Kwidzyn.

Tam warto zobaczyć zamek i katedrę z XIV w.  oraz   Tereny Rekreacyjne Miłosna (piękny  zespół  budynków z początku XX w.) gdzie znajdują się    stajnie  jeździeckie i mini zoo dla dzieci. W Kwidzynie  można cieszyć się ponadto urokami miejskimi: takimi  jak: restauracje, puby, dyskoteki, kinoteatr itp.

Copyright © NAD JEZIOREM RÓŻANE. All rights reserved. Designed by Free Responsive Templates, Validation HTML5 | CSS3