O OśrodkuNAD JEZIOREM RÓŻANE

To całoroczny, kameralny ośrodek domków letniskowych położony w Rozajnach Małych na skraju lasu nad jeziorem. Jest doskonałym miejscem na rodziny wypoczynek z dziećmi oraz dla osób ceniących sobie spokój z dala od zgiełku miejskiego życia. Można zabrać ze sobą psa i inne zwierzęta.

Dużą atrakcją ośrodka jest bardzo czyste jezioro „Różany” posiadające też druga nazwę „Sarnówek”. Urocza, niewielka plaża na terenie ośrodka jest do wyłącznej dyspozycji naszych gości. Na plaży są miejsca nasłonecznione i zacienione wysokimi drzewami. Są na niej fragmenty piaszczyste i trawiaste – każdy więc znajdzie tam miejsce odpowiednie dla siebie na przyjemne leniuchowanie.

Goście mogą skorzystać z noclegów i pozostawiać samochody na strzeżonym, wewnętrznym parkingu.

RODZINNYWYPOCZYNEK Z DZIEĆMI

Cały nasz teren jest ogrodzony i bezpieczny dla dzieci. Mamy plac zabaw z wieloma huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. Dorośli mogą korzystać z aktywnego wypoczynku korzystając z boiska do siatkówki plażowej, sprzętu wodnego, stawów hodowlanych i jeziora do wędkowania.

Przyległe lasy zachęcają do pieszych czy rowerowych wędrówek i grzybobrania. Podczas spacerów po lesie można spotkać sarny, daniele, zające, lisy i inną zwierzynę, która licznie zasiedla te okolice. Można spotkać białego daniela. Miłośnicy jazdy konnej skorzystać mogą z nauki obycia z końmi i nauki jazdy konnej.

Na miejscui w pobliżu

Czyste jezioro, lasy bogate w zwierzynę i leśne runo, rozległe łąki i pastwiska, to powody, dla których w pobliżu gniazduje Orzeł Bielik, myszołowy, błotniak stawowy, łabędzie, perkozy, kurki wodne i inne ptaki. Na łąkach nad jeziorem można podziwiać miejsce lęgowe jaskółek brzegówek, spotkać żurawie, bociany, bażanty, gęsi gęgawy, zające, daniele, sarny i często dziki.

Na okolicznych pastwiskach pasą się nasze konie. Warto wybrać się na spacer wykoszonymi ścieżkami wśród łąk lub wokół jeziora, aby obejrzeć imponujący, pomnikowy dąb. W promieniu 5 km znajduje się ok.10 jezior (największe o pow. 180 ha) więc przyjemnie można wędrować pieszo czy na rowerze leśnymi i polnymi ścieżkami.

Dla miłośników wędkowania to prawdziwy raj, tym bardziej, że wykupione zezwolenie NTW dotyczy większości z nich.